Skip to main content

Kukurydza

Stosowanie na rośliny w formie opryskiwania lub doglebowo w uprawach roślin sadowniczych, warzywniczych i ozdobnych zarówno w gruncie jak i pod osłonami. Najlepsze efekty daje regularne stosowanie środka w częstotliwości zależnej od stanu upraw i zagrożeń płynących ze środowiska. Szczegóły znajdziesz w tabelach poniżej (kliknij na rodzaj uprawy lub znak plusa):

Zboża jare i ozime, kukurydza

Zboża jare i ozime, kukurydza

Faza
rozwojowa
Cel stosowaniaOpryskiwanie
StężenieIlość środka i cieczy użytkowej na 1 ha uprawy
krzewieniedezynfekcja po zimie, stymulacja krzewienia się roślin0,15%, 150 ml/100 l wody0,5 - 1 l środka, 300 - 500 l cieczy
strzelanie w źdźbłostymulacja plonowania i rozwoju roślin
rozwój ziarniakówstymulacja wzrostu i rozwoju, wielkości ziarniaków, poprawa jakości i wielkości plonu
Bakterie pożyteczne w uprawach

Bakterie pożyteczne w uprawach

W nowoczesnym rolnictwie coraz większą uwagę przykłada się do stosowania preparatów biologicznych, które pomagają w utrzymaniu zdrowia roślin i gleby.…
5 min
Pielęgnacja jabłoni w okresie wiosennym

Pielęgnacja jabłoni w okresie wiosennym

Marzec to okres intensywnego budzenia się jabłoni do nowej wegetacji. Po zimowym spoczynku drzewa owocowe wymagają szczegółowego przygotowania, aby sprostać…
8 min
Marcowe prace w sadach

Marcowe prace w sadach

Wraz z nadejściem marca, gdy dni stają się cieplejsze, a temperatury utrzymują się na podwyższonym poziomie przez kilka kolejnych dni,…
7 min

Kukurydza zwyczajna (Zea mays) to jednoroczna roślina z rodziny wiechlinowatych, pochodząca z Meksyku. Jest ciepło- i światłolubna, osiągająca wysokość od 1 do 2,5 metra. Charakteryzuje się prostą, grubą łodygą oraz szerokimi liśćmi. Kwiaty męskie tworzą wiechy na szczycie rośliny, natomiast żeńskie rozwijają się w kolbach osadzonych w kątach liści.

Kukurydza jest wszechstronnie wykorzystywana – od produkcji żywności, przez pasze dla zwierząt, po surowiec dla przemysłu. Jej uprawa wymaga gleb żyznych, dobrze przepuszczalnych, o odczynie zbliżonym do obojętnego. Optymalny termin siewu przypada na okres, gdy temperatura gleby osiąga co najmniej 8°C, co w Polsce zazwyczaj ma miejsce między 20 kwietnia a 5 maja.

W uprawie kukurydzy kluczowe jest zapewnienie roślinom odpowiedniej ochrony przed chorobami i szkodnikami. Stosowanie nowoczesnych preparatów, takich jak Bisteran, może znacząco wspomóc zdrowotność i plonowanie kukurydzy. Bisteran wzmacnia system korzeniowy, stymuluje wzrost roślin oraz zwiększa ich odporność na stresowe warunki środowiskowe. Badania przeprowadzone przez Instytut Hodowli i Aklimatyzacji Roślin wykazały, że stosowanie Bisteranu przyczyniło się do wzrostu plonu suchej masy kukurydzy o około 8% w porównaniu do kontroli.

Regularne stosowanie Bisteranu w uprawie kukurydzy może przyczynić się do zwiększenia jakości i wielkości plonów, a także poprawy ogólnej kondycji roślin.

Gratulacje! Masz darmową przesyłkę, przejdź do zamówienia